Patiala, Punjab
GST No. 03AHTPG8054C1ZG
Call 08047788156 79% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 3000 Square Meter
| Partition Type | Modular Panel |
| Panel Type | Puff Panel |
| Core Material | PUF |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Material | Metal |
| Door Finishing | Powder Coated |
| Frame Material | GI Powder Coated |
| Height | 1200*3000 |
| Facing Material | GI Powder Coated |
| Noise | 60Dv |
| Panel Width | 1200 mm |
| Panel Length | 3600 mm |
| Surface Finish | Profiled |
| Color | White |
| Fire Rating | Non Fire Rated |
| Joint Type | Tongue Groove |
| Maximum Temperature | 15 c |
Additional Information:
View Complete details