Patiala, Punjab
GST No. 03AHTPG8054C1ZG
Call 08047788156 79% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Fire Rating | 120 min |
| Door Size | 2400x2400 mm |
| Door Type | Double Door |
| Material | Glass |
| Track Type | Single Track |
| Operation Mode | Manual |
| Door Leaf Type | Single Leaf |
| Usage/Application | industry |
| Surface Finish | Powder Coated |
| Finish | Powder Coated |
| Application Area | Basement Parking, Warehouse, Shopping Mall, Factory |
| Smoke Seal | With Smoke Seal |
| Country Of Origin | India |
| Fire Resistant | sliding doors |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Square Meter
Product Brochure
| Lead Equivalence | 2 mm Pb |
| Material | Stainless Steel |
| Door Type | Single Leaf |
| Usage Area | Dental X Ray, CT Scan Room, Cath Lab, MRI Support Area, X Ray Room, Nuclear Medicine |
| Color | Blue |
| Door Material | GI Powder Coated |
| Opening Mechanism | Manual |
| Door Thickness | 40 mm |
| Size/Dimension | 900x2100 mm minimum size |
| Type | G I sheet |
| Finished | power coating |
| Features | xray rooms doors |
| Vision Panel | Without Glass |
| Frame Material | GI Powder Coated |
| Radiation Type | X Ray |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details