Patiala, Punjab
GST No. 03AHTPG8054C1ZG
Call 08047788156 78% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 10 Piece
| Panel Type | Puff Panel |
| Core Material | PUF |
| Panel Thickness | 40 mm |
| Material | GI |
| Door Finishing | Powder Coated |
| Facing Material | GI Powder Coated |
| Panel Width | 1000 mm |
| Noise | 120 db |
| Panel Length | 3600 mm |
| Brand | TRIO |
| Color | White |
| Surface Finish | Profiled |
| Fire Rating | Non Fire Rated |
| Size | 1200 x 3700 mm |
| Joint Type | Tongue Groove |
| Weight | 55 kg |
| Country of Origin | Made in India |
with the valuable assistance of skilled team of professionals, we are engaged in offering an extensive range of high-quality Modular Clean Room Panel.
Additional Information:
View Complete details
| Panel Type | Puff Panel |
| Core Material | PUF |
| Panel Thickness | 50 mm |
| Material | PUF |
| Facing Material | GI Powder Coated |
| Panel Width | 1200 mm |
| Panel Length | 3600 mm |
| Surface Finish | Profiled |
| Fire Rating | 2 Hour |
| Joint Type | Tongue Groove |
| Country of Origin | Made in India |
| deal in | new |
View Complete details