Patiala, Punjab
GST No. 03AHTPG8054C1ZG
Call 08047788156 79% Response Rate
Send Enquiry
| Lead Equivalence | 2 mm Pb |
| Material | GI/GPSP |
| Door Type | Hinged |
| Usage Area | CT Scan Room, Nuclear Medicine, Cath Lab, Dental X Ray, X Ray Room |
| Color | Green |
| Door Material | GI Powder Coated |
| Opening Mechanism | Manual |
| Door Thickness | 45 mm |
| Usage/Application | Hospital |
| Type | Swing |
| Finished | Power coating |
| Vision Panel | Without Glass |
| Frame Material | GI Powder Coated |
| Radiation Type | X Ray |
| Open Style | Swing |
| Height | 2100 mm |
View Complete details
| Lead Equivalence | 2 mm Pb |
| Material | Mild Steel |
| Door Type | Single Leaf |
| Usage Area | MRI Support Area, Dental X Ray, Nuclear Medicine, X Ray Room, CT Scan Room, Cath Lab |
| Color | Brown |
| Door Material | GI Powder Coated |
| Opening Mechanism | Manual |
| Door Thickness | 45 mm |
| Usage/Application | Hospital |
| Size/Dimension | 8 ft |
| Finished | Powder Coated |
| Vision Panel | Without Glass |
| Frame Material | GI Powder Coated |
| Radiation Type | X Ray |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details